top of page

CHESTER GEZİ NOTLARI

Chester  da şehir içi Ulaşim

Chester şehir merkezinde araç a ihtiyacınız olmayacaktır.Şehri boydan boya yürüyerek ve hissederek keyifle gezebilirsiniz.Yine de şehir merkezinde çalışan belediye otobüslerini görebilirsiniz.

Chester a  nasıl gidilir?

 Liverpool a gittiyseniz mutlaka chestere gitmeyi ihmal etmeyin Liverpool lime street metro istasyonun dan kalkan trenlerle 30 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Chester da Konaklama

Eğer ziyaretiniz Günübirlikse ihtiyacınız olmayacaktır illede kalmak isterseniz küçük çapta pansiyonlar ve motellede uygun fiyatlara oda kahvaltı kalmanız mümkün.

Chester ne yenir ne içilir?

 

Chesterede aç kalmayacağınız fish and cips restaurantlarına rastalamanız mümkün bunun yanında iri ufaklı restaurantlarda yemek ihtiyaçlarınızı giderebilir yada sandviç le geçistirebilirsiniz.Chester da nedendir bilmiyorum ama icecekler %10-15 daha pahalı biraz da turistik bir yer olmasından dolayı fiyatlara biraz dokunmuşlar.

CHESTER DA GEZİLECEK YERLER

Chester hakkında küçük bilgi:

İChester, İngiltere'nin en iyi korunmuş duvarlı şehirlerinden biridir. Birkaç ortaçağ binası vardır, ancak şehir merkezindeki siyah-beyaz binaların bazıları Viktorya restorasyonlarıdır. [3] 100 metrelik (330 ft) bir bölümün yanında, 1. sınıf duvarlar neredeyse tamamlanmıştır. [4] Sanayi Devrimi demiryollarını, kanalları ve kentin yeni yollarını önemli genişleme ve gelişme kaydetmştir - Chester Belediye Sarayı ve Grosvenor Müzesi bu döneme aitViktorya mimarisinin örnekleridir.

​​

Eastgate and Eastgate Clock

Chester şehrinde önemli bir dönüm noktası olan ve Big Ben'in ardından İngiltere'de en çok fotoğraflanan saat olarak söyleniyor.

Orijinal kapısı 2. yüzyılda taş kule ile değiştirilen bir kereste kulesi tarafından korunmuş ve bu muhtemelen 14. yüzyılda değiştirilmiş. Mevcut ağ geçidi 1768 yılından kalma ve Chester kent surlarının bir bölümünü oluşturan geçit taşıyan üç kemerli bir kumtaşı yapısıdır. 1899'da Queen Victoria'nın elmas kutlamalarını iki yıl önce kutlamak için ağ geçidinin tepesine bir saat eklendi. Teneke demir direklerinde, dört kenarda da bir saat yüzü ve bakır ojesikubbe taşınmaktadır. Saat, Chester mimarı John Douglas tarafından tasarlandı. Bütün yapı, giriş kapısı ve saat, 28 Temmuz 1955'te Sınıf I listelenen bina olarak belirlendi.

Chester Katedrali

Chester Katedrali, birçok insana ait birçok şeydir: canlı bir ibadet cemaati, antik bir manastır, arkeolojik bir hazine, kültürel bir merkez, müzik mükemmelliğinin merkezi ve ortaçağ ve modern tarihin benzersiz karışımı. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce ziyaretçiye  de kabul eden bir eser.

Chester city walls

Chester kent surları , Chester şehrini Cheshire, İngiltere'de korumak için yapılmış bir savunma yapısından oluşur. Onların inşaatı Romalılar tarafından MS 70 ve 80 yıllarında Deva Victrix kalesini kurduklarında başladığı öngörüşörktedir.

Grosvenor Museum

Zamanda geriye adım atın Roma eserlerinden gümüşe kadar Chester'de bulunan Grosvenor Müzesi, Chester'ın ve çevresindeki zengin tarihi keşfedin.

bottom of page