top of page

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir.

Seyahat Sağlık Sigortası neleri kapsar?

Seyahat sigortası alırken öncelikle seyahat edeceğiniz coğrafi alanı, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, seyahat edecek kişi sayısını belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca eğer seçimli ise teminat limitlerini ve ödeyeceğiniz primin para birimini de belirleyebilirsiniz. 

 uzun zamandır hayalini kurduğunuz seyahat söz konusu olduğunda ister yola çıkmaya karar vermeniz uzun bir planlama süreci almadığında… Yola çıkıp yeni yerler keşfederken ya da işinizle ilgili olarak yolculuk planı yapmaya başladığınızda; konu seyahat olduğunda karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı güvence altında olmak için seyahat sigortası nedir neleri kapsar konusu ihmale gelmez. Seyahat sigortası satın alırken seyahat edeceğiniz coğrafi alanı, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, seyahat edecek kişi sayısını belirlemeniz gerekir. Her sigorta ürününde olduğu gibi seyahat sigortası teminatları ve limitleri sigorta firmalarının sunduğu hizmetlere göre farklılıklar gösterir. Bunun için seyahat sigortası konusunda teminat içeriklerini incelemeli ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçmeye özen göstermeli.

Generali’nin seyahatlerinizi güvence altına almak için tasarladığı seyahat sigortası yapacağınız yurtiçi ve yurtdışı çıkabilecek acil durumlarda güvence altında olmanızı sağlar. Bu hizmetler arsında tıbbi bilgi ve danışma, tıbbi tedavi teminatı, tıbbi nakil teminatı, cenaze nakli, refakatçi nakli, refakatçin yakının konaklama giderleri, kişisel eşyaların ikamesi, gerekli ilaçların sevki, refakat edilemeyen çocukların geri dönüşü, hastaneden taburcu oluşu takiben otelde konaklama, tedavi sonrası ikametgaha dönüşün sağlanması, sigortalının vefatı halinde aile fertlerinin dönüşü, sigortalının yakınının sağlık durumunun izlenmesi, ülkeye öngörülmeyen dönüş (1. derece akrabasının vefatı durumunda), acil mesajların iletilmesi, idari asistans, bagaj kaybı veya hasarı, kayıp bagajın bulunup ulaştırılması, hukuki yardım, kefalet için avans ödemesi teminatları yer alır.(Genel Bilgi)

İsviçre-Zürich

bottom of page